مشاوره : 7561 117 0917

0 کاربر به این محصول رای داده اند. میانگین امتیاز : 0

پایه های خورشیدی یا سولار

امروزه افزایش روزافزون قیمت حامل های انرژی و همچنین مسائل زیست محیطی مانند گرمایش زمین توجه جامعه مدرن را به سمت انرژی های تجدید پذیر جلب نموده است.یکی از مقرون به صرفه ترین و کم دردسرترین این انرژی ها ، انرژی خورشیدی است.

چراغ های سولار خیابانی از یک صفحه خورشیدی ، یک عدد کنترلر ، چراغ ، پایه و یک باتری تشکیل شده و با جذب انرژی خورشیدی و ذخیره آن در باتری ، در طول روز،انرژی مورد نیاز خود برای روشنایی در شب را تامین می کنند.

     پنل یا صفحه خورشیدی از مونتاژ یا قرار گیری سلول های خورشیدی در کنار هم تشکیل می شود. صفحه خورشیدی بسته های فوتون را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. به دلیل تولید پنل از ترکیبات نیمه هادی و تبدیل انرژی تابشی به الکتریکی به این صفحات فتوولتائیک یا سولار می گویند. که به سه دسته تقسیم میشوند:

  • پنل پلی کریستال
  • پنل مونو کریستال
  • پنل نواری

     در بعضی از صفحه های خورشیدی پیشرفته هر 3 الی 4 متر پنل خورشیدی 2 کیلووات انرژی تولید می کند؛ اما در پایه چراغ های خیابانی که منبع نور معمولا پرژکتورهای COB، SMD و LED 20 وات، 30 وات، 40 وات و 60 وات است؛ پنل خورشیدی 80، 100، 120 و 160 وات استفاده می گردد. قطعا هر چه پنل و پرژکتور بزرگتر باشد آمپر باتری و شارژکنترلر آن هم بالاتر در نظر گرفته می شود .

 

پایه های این  چراغ ها بصورت لوله ای یا چند وجهی ساخته می شود و ارتفاع مفید آنها 3 الی14 متر می باشد . جنس پوشش پایه ها گالوانیزه گرم یا رنگ کوره ای است

این پایه ها بدلیل اینکه نیاز به کابل کشی از شبکه و بین پایه ها رابرطرف می کند نیز مورد توجه می باشد واین خصوصیت باعث می شود که بتوان آنها را در مناطقی که پایه های سیار مورد نیاز باشد بتوان استفاده نمود . پایه های سیار جهت روشنایی محلی ، کمپ های اسکان موقت ، پارکینگ های موقت ، محل برگزاری مراسم ها ، اعیاد  مورد استفاده قرار می گیرد .

البته در کنار تمام مزایا معایبی هم دارد که از جمله هزینه سرمایه گذاری اولیه بالای آن و وابستگی به تغییرات تابش خورشید در طی روز و ماه های مختلف سال است .

محصولات مشابه

نظرات کاربران

    برای این محصول تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی :

پست الکترونیک :

نظر شما :

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : خیابان قاآنی شمالی پلاک165
تلفن: 07132341694
و 07132308865
کارخانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز 
071-37742153
موبایل : 09171177561

پست الکترونیک: info@tabeshgostaran.com