مشاوره : 7561 117 0917

0 کاربر به این محصول رای داده اند. میانگین امتیاز : 0

ایستگاه اتوبوس

ایستگاه اتوبوس یکی دیگر از عناصر شهری است که به دلیل سازه ای بودن آن نقش مهمی در سیمای محیط شهری بر  عهده  دارند

وجود یک ایستگاه اتوبوس مناسب ، برای تمام سیستم عادی حمل و نقل درون شهری ، امری واجب و ضروری است ، اما میزان مناسب بودن این ایستگاه ها ، بستگی به نظر شهروندانی دارد که از آن استفاده می کنند .

مکان یابی این عناصر در فضاهای شهر بسیار مهم است . چرا که همواره محل رفت و آمد تعداد زیادی از شهروندان و وسایل نقلیه هستند . این نوع سازه ها علاوه بر زیبایی ، مجهز بودن به مبلمان مناسب و یکپارچکی با کل طرح باید در برابر عوامل طبیعی ، تخریب و فرسایش نیز مقاوم بوده ودایما نیاز به تعمیر و نگهداری نداشته باشند  . ایستگاه اتوبوس معمولا محل مکث و توقف شهروندان است بنابراین بایستی به گونه ای طراحی شود که سبب آرامش شهروندان شود . معمولادر نقاط سردسیر و پربارش بدنه ایستگاه به گونه ای طراحی می شود که مسافران از عوامل جوی در امان باشند وموجبات آسایش آنها فراهم گردد .

ازدید مدیران شهری که مسیولیت رسیدگی به این موارد را برعهده دارند یک ایستگاه مناسب ، ایستگاهی است که به مراقبت و نگهداری کمتری احتیاج داشته باشد.

همچنین باید درکنار ایستگاه های اتوبوس به تعداد لازم نیمکت پارکی و سطل زباله پارکی جاگداری گردد تا این منطقه  از نظر فضای آسایش مشکلی نداشته  باشد

بهترین مکان برای قرار دادن ایستگاه های اتوبوس ، نزیدک مغازه ها و تقاطع هاست که در این صورت باید 3 متر عقب تر از مسیر عبورومرور قرارگیرد تا موجب بروز ترافیک ومزاحمت برای افراد پیاده نشود .

چنانچه ایستگاه اتوبوس از تقاطع دور باشد ، سایبان ایستگاه باید 2 متر از پیاده رو عقب تر قرار گیرد تا برای ایستادن اتوبوس مشکلی ایجاد نشود . میدان دید مناسب ، مردم را قادر می سازد که آمدن اتوبوس را ببینند . ایستگاه هایی که  از نظر طراحی ضعیف هستند به سبکی طراحی شده اند که برای دیدن رفت  و آمد اتوبوس باید ایستگاه را ترک کرد و به لب پیاده رو رفت .

بررسی های انجام شده در مورد این المان های شهری و توجه به استاندارهای متعارف بین المللی اصول راهنمایی و رانندگی نشان داده که در طراحی ایستگاه های اتوبوس 6 نکته حایز اهمیت ویژه است : که شامل محل زمین پایانه ها ، ابعاد و مشخصات سکوها ، نحوه استقرار و جانمایی زیر فضاها ، ایمنی و آسایش مسافران ، دسترسی و ارتباطات ونهایتا ملاحظات زیست محیطی .

بنابراین در تولید و سفارش ایستگاه های اتوبوس باید به موارد زیر توجه نمود :

*شکل ظاهری : که به دلیل اضافه شدن یک المان موثر و قابل دیده شدن ، بایستی مد نظر قرار گیرد . در این شرکت انواع طرح های جدید و قدیمی ایستگاه اتوبوس تولید می شود که بیشتر نظرات مصرف کنندگان را تامین نموده است

*طول نشیمن : که بستگی به میزان عبور و مرور و شلوغی محل نصب در مدل های 3 ، 5 ، 7 ، 10 ، 12 ، 15 نفره تولید می شود . جنس نشمین گاه می تواند از فلز ، چوب یا چوب پلاست باشد .

*سایه بان : که بستگی به طراحی ها  و سلیقه های متفاوت به اشکال مختلف تولید می شود .جنس سایه بان ها از فلز ، چوب ، ورق های کامپوزیتی ، پی وی سی و یا ترکیبی از هرکدام اینها می تواند باشد . عرض سایه بان نیز به تعداد نفرات و طبق سفارش تولید می شود .

*دیواره : که محل بسیار مناسبی جهت تبلیغات می باشد . و جنس آن بستگی به طرح مورد نظر از فلز، چوب ، شیشه ،  پی وی سی و ورق های کامپوزیتی می تواند باشد . بعلاوه دیواره ، برروی  بالای سایه بان نیز می توان ، تابلو تبلیغاتی نصب نمود که اگر ایستگاه اتوبوس در جای مناسب نصب گردد بدلیل ماندگار بودن این سازه ، محل درآمد خوبی برای سازمان مربوطه خواهد بود

ایستگاه های اتوبوس معمولا به فونداسیون های مناسب و توسط پیچ ومهره به زمین متصل می شود و در صورت نیاز قابلیت جابجایی دارد .

در مکان هایی که از آب و هوای مطلوبی برخوردار نیست می توان با تعبیه درب های برقی یا دستی و نصب ایرکاندیشن و تصویه هوا ، داخل ایستگاه اتوبوس را به فضای بهتری تا رسیدن وسیله نقلیه نمود .

. در مدل هایی می توان از پنل های خورشیدی بر روی سایه بان استفاده نمود که قابلیت نصب خروجی پریز برق و یا شارژ موبایل و تامین روشنایی ، تعبیه بلندگو و نمایشگر داشته باشد .  که به این ایستگاه ها ایستگاه های هوشمند اتوبوس می گویند . این شرکت افتخار دارد که قابلیت تولید این نوع از ایستگاه ها را دارد .

مشاوران این شرکت هفت روز هفته اماده پاسخگویی به نظرات شما هستند .

 

محصولات مشابه

نظرات کاربران

    برای این محصول تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی :

پست الکترونیک :

نظر شما :

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : خیابان قاآنی شمالی پلاک165
تلفن: 07132341694
و 07132308865
کارخانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز 
071-37742153
موبایل : 09171177561

پست الکترونیک: info@tabeshgostaran.com