مشاوره : 7561 117 0917

0 کاربر به این محصول رای داده اند. میانگین امتیاز : 0
سطل و مخازن زباله فلزی شهری یکی از مهمترین و الزامی ترین ابزارهای المان شهری جهت حفظ نظافت و بهداشت محل های تردد عمومی ، تفرجگاه ها ، بوستان ها و پارک هاست که اگر طبق اصول استاندارد تولید ، جانمایی و نصب شود ، علاوه بر کارایی بالا ، از نظر زیبایی شناسی هم سهم بالایی را به خود اختصاص می دهد .
 
مزایای استفاده از سطل زباله پارکی ومخزنی شهری :
 
*طراحی زیبا و کاربردی
 
*تنوع بالا در طراحی ، تولید و ساخت
 
*بدنه فلزی با طول عمر بالا
 
*هزینه بسیار پایین جهت تعمیر ونگهداری
 
*محصولی بدون هیچ هزینه اضافی
 
*نصب آسان
 
*جمع آوری و تفکیک زباله ها
 
*رنگ آمیزی متنوع و زیبا
 
*تجهیز اماکن شهری
 
* فرهنگ سازی در زمینه استفاده از سطل زباله
 
* افزایش سلامت روحی ، روانی و جسمانی در جامعه
 
* شهری عاری از آلودگی و زشتی
 
*امکان لذت بردن بیشتر در فضاهای سبز شهری
 
سطل زباله به عنصر شهری جهت زباله با حجم کم گفته می شود که در حجم های 50 تا 100 لیتر تولید می شود و درجاهایی که تردد زیاد است به فواصل کم نصب می شود . در واحد های صنفی که زباله های زیادتری دارند از سطل ها با حجم بیشتر یا مخازن استفاده می شود . بطور کلی گنجایش و نگهداری با هم نسبت مستقیم دارند . بنابراین موقعیت و محل و نوبت های تخلیه حجم سطل یا مخزن را تعیین می کند . سطل و مخازن زباله از عناصر مطلوب مبلمان شهری نیستند اما بدلیل بهداشت محیط از اهمیت بسزایی برخوردار است . در تولید سطل های زباله از مواد مختلفی مانند اشکال فولادی ( قوطی  ، لوله و یا ورق ) ، چوبی ، چوب پلاست ، فایبرگلاس ، و یا حتی بتن که همگی بستگی به طرح و سلیقه دارد ، می توان استفاده نمود . بهتر است به جهت تخلیه یا حرکت سطل از بلبرینگ استفاده نمود .
 
درتولید سطل زباله می توان از اشکال گرافیکی و منحنی های خاص و برشکاری توسط دستگاه های سی ان سی استفاده کرد ودر انواع دیگر می توان از پایه های چدنی بهره برد . بهتر است سطل های زباله با نیمکت ها محیط هماهنگ شود .
 
مخزن زباله  به  عنصر شهری جهت زباله با حجم زیاد اطلاق می شود و بنا به  نیاز درحجم های مختلف با جنس ها ومتریال های متنوع تولید می شود. معمولا  مواد به کار رفته ورق های گالوانیزه و  پلی اتیلن در حجم های 660 ، 770 و 1100 لیتر است .
 
مخازن زباله باید آشکار وقابل رویت باشد ولی مزاحمتی ایجاد نکند . به  علاوه در ساختار مخزن نیاز به تعبیه تیرک جداگانه نیست  ولی می توانند با تیرهای چراغ برق ، ایستگاه اتوبوس و نشانگان خیابان ها تثبیت شوند . در فضاهای موجود در طول خیابان ، باید در فاصله 30 تا 50 متری از هم قرار گیرند ولی در جاهایی مانند غذاخوری ها و فروشگاه های مواد غذایی، سینما ها ، شیرینی فروشی ها ، بیمارستان ها ،مناطق نظامی ، هتل ها و مجتمع های مسکونی می توان تعداد آنها را افزایش داد .
 
محل قرار گیری و جانمایی مخازن زباله بدلیل منظر شهری  و بهداشت محیطی از اهمیت بسیاری برخوردار است .  از عوامل مهم دیگر میزان آلودگی زباله و میزان تردد محیط و میزان شیرابه می باشد که مکان قرار گرفتن را تعیین می کند .
 
عوامل مهم در طراحی مخازن زباله شامل : نوع زباله ، میزان آلودگی زباله ، تریا خشک بودن ، مقاومت محیطی دربرابر تخریب و فرسودگی ، نحوه تخلیه و تمیزکردن مخزن ، میزان امنیت به جهت سرقت ، مقاومت در برابر مواد آتش زا ، نصب  تثبیت اجزا و یا قطعات آن .
 
می توان مخازن را با جایگاه و یا درب بنا به محیط استفاده ، تولید نمود .
 
مخازن و سطل های زباله باید هنگامی که مورد نیاز هستند قابل رویت باشند در غیر اینصورت می بایست در فرم خیابان یا پارک حل شوند و مزاحمتی ایجاد نکنند . توصیه می شود از بکار بردن رنگ های قرمز ، زرد و نارنجی به عنوان رنگ غالب خودداری شود. این رنگ ها به دلیل تضاد شدید با پیرامون خود سایر فضاهای شهری را تحت تاثیر قرار می دهد . مناسب ترین ترکیب استفاده از طیف خاکستری به همراه مقدار کمی سبز یا نارنجی است . رنگ ها در فرهنگ شهرنشینی ایرانی باید چرک تاب باشند .
 
در صورت امکان باید روی مخزن و سطل ها را پوشاند . این درب ها به کاهش بو و آلودگی کمک می کند و تجمع حشرات را به حداقل می رساند . علاوه بر آن مانع ریخت وپاش زباله توسط باد یا حیوانات می شود . جهت حرکت دادن درب ها می توان از انواع پدال دار یا بدون پذال ویا با زنجیر  و یا لولا متصل به درب استفاده نمود  که بدون نیاز به نیروی خاصی عمل می کنند .  
 
برای شست و شوهای دوره ای بهتر است حفره هایی برای تخلیه آب تعبیه شوند که امکان دفع آب باران را نیز داشته باشند .
 
مخازن عموما قابل حرکت بوده و چرخ های نصب شده می تواند از اجناس فلزی ، پلاستیکی و یا چدنی باشد که مورد آخر استحکام و دوام بیشتری دارد .
 
در مناطقی که درآنها امنیت از اهمیت بسیاری برخوردار است زباله های داخل باید قابل رویت باشند .
 
 
 
عوامل موثر درقیمت سطل ومخازن زباله :
 
*تعداد سفارش
 
*ضخامت ورق ، لوله و پروفیل استفاده شده
 
*نوع جوشکاری
 
*نوع مونتاژ
 
*نوع رنگ وکیفیت رنگ
 
*طرح سطل زباله
 
*بسته بندی
 
*مواد بکار رفته
 
 
 
مشخصات کلی مخازن زباله مکانیزه :
 
-تولید شده در حجم های 660 – 770 و 1100 لیتر
 
-بدنه تمام گالوانیزه با ضخامت 2 میلیمتر
 
-دارای دریچه تخلیه شیرابه و شستشو
 
-مجهز به چرخهای ترمزداردایکاست گردان با قطر 200 میلیمتر
 
-استفاده از قطعات پرسی جهت مقاومت ، استحکام بیشتر و طول عمر بالاتر
 
-کلاف خم شده یک تکه از قوطی 3*4
 
-شاسی از قوطی 4*6
 
-استفاده از پرس به جهت شکل دهی فلز در تولید قطعات به منظور بهتر شدن شکل ظاهری ، استحکام ،کاهش وزن و افزایش مقاومت مخزن در برابر ضربات غیر قابل اجتناب
 
-جوشکاری با شاسی کشی و کلاف بندی جهت استحکام و آب بندی
 
-کفی پرسی جهت استحکام و زیبایی
 
-استفاده از شبرنگ ترافیکی
 
-استفاده از دستک های مستحکم جهت تخلیه در ماشین آلات مکانیزه شهری 
 
درصورت هرگونه سوال یا مشاوره ای می توانید با مشاوران شرکت تماس بگیرید .
 
 
 
 
 
 

 

محصولات مشابه

نظرات کاربران

    برای این محصول تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی :

پست الکترونیک :

نظر شما :

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : خیابان قاآنی شمالی پلاک165
تلفن: 07132341694
و 07132308865
کارخانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز 
071-37742153
موبایل : 09171177561

پست الکترونیک: info@tabeshgostaran.com